Başkan Güney İbb Stk Koordinatörleri ile bir araya geldi

Mutfak Sanatları ve Gastronomi Federasyonu Başkanımız A.Salih GÜNEY İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Koordinatörlüğü yetkileri ile bir araya geldi

Görüşmeler Mutfak Sanatları ve Gastronomi Federasyonun Pendik’te bulunan merkez ofisinde gerçekleşti.Görüşlerde İbb Stk yetkilerini ağırlayan Mugafed Başkanı Güney fikir alışverişinde bularak İbb Stk yetkilerini misafir etti.

Mugafed Başkanı Güney İbb Stk Yetkililerine mesleki alanda faaliyet gösteren tüm derneklerin ortak sıkıntısı olan sorunları dile getirken ortak bir çalıştayda bir araya gelerek faaliyetlerini daha hızlı ve çözüm odaklı olacağını dile getir.

İbb Stk Koordinatörlüğü yetkileri Mugafed Başkan Güney’e İbb Başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞLU Başkanın yeni yıl kutlama mesajını ve bazı hediyelerini taktim ederken İbb Stk Koordinatörlüğünün tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına hizmet için ellerinden geleni yapacağını ve sorunların yerinde tespit edip çözüm noktasında İstanbul geneline kurulacak olan yerlerin istişarelerini anlatırken Başkan Güney’in taleplerini not aldılar.

Mugafed Başkanı Güney Covid-19 vakalarının bu denli artması sonucu meslektaşlarının yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarını dile getirken bir an önce öneriye sundukları dosyanın yürürlüğe girmesi noktasından İbb Stk yetkilerine ricada bulundu.Çünkü bu sıkıntı böyle devam ettiği sürece mesleğimiz adına kalifiyeli elaman yetişmesi noktasında büyük sorunlar yaşayacağını anlattı.

Mugafed Başkanı Güney Yapılan çalıştaylarda STK’ların öneri ve şikayetlerin öneme alınması noktasında hızlı hareket edilip bir an önce Türk Mutfağımızın hak ettiği değeri bulması ve bir reçetesinin oluşması için Belediyelerimizin bizlere destek vermesi konuna değinen başkan Güney işleyişin nasıl olacağı konusunda dosyalar taktim etti.

Mugafed Başkanı Güney Mutfak adabı olan ikramlıkları İBB STK Yetkilerine ikram ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sivil Toplum Kuruluşlarına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir