Evdeysek İyagad Sosyal Sorumluluk Projesi

Federasyon Üye derneğimiz İstanbul Yeditepe Aşçılar Derneği Son günlerde ülkemizde ve dünyada yaşanan Koronavirüsü Covid19 yakası ile ilgili olarak herkes kendi ohalini yaparken evlerinde sıkılan gençinden yaşlısına her kesimle evlerimizde sosyalleşme ve bu olayı daha farklı yaşamak adına İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsolar Derneği olarak ilk kurulum günümüzden bugüne kadar sosyalleşmeye ve aileye vurgu vuran derneğimizin sosyal faaliyet olarak ve meslektaşlarımızın yanında olduğunu bilmeleri adına derneğimizin açık mektubunu Başkanvekilimiz Mehtap Eren;

#evdeysek

İyagad ailesinden açık mektup;
Evde isek boş durmayalım evde isek ne yapabiliriz dedik ve bizler evde üretmeyi düşünmeyi pişirmeye okumaya oynamaya güzel ve kaliteli zaman geçirmeye çalışacağız.İnsanları hem evde kalmaya hem de bir şeyler yapmaya teşvik etmek istedik. Ve bunun bir sosyal sorumluluk olduğunu düşünüyoruz.Çünkü bizler evimizde çok şey yapabileceğimizi çok şey üretebileceğimiz ve çok şey başarabileceğimizi biliyoruz.Sizleri de bu sosyal projemize davet ediyoruz. #İyagadailesi Evde isek o zaman neler yapıyoruz.Evlerimizde bulunan malzemelerden kolay pratik tarifler oluşturuyoruz veya büyüklerimizden öğrendiklerimizi paylaşıyoruz.

Okullarından uzak kalan çocuklarımızla kaliteli zaman geçirmenin yollarını arıyoruz.

  • Evde isek el becerilerinizi geliştiriyoruz kendimize Yeni hobi alışkanlıkları ediniyoruz.
  • Ne kadar okursanız o kadar bilirsiniz ne kadar öğrenirseniz o kadar öğretirsiniz ilkesine dayanarak toplumumuzda kitap okuma alışkanlığını artırıyoruz ve evde çocuklarımıza aşılıyoruz.
  • Evde oynanabilecek oyunlar ve aktiviteler oluşturuyoruz.
  • Yaşlılarımızla daha fazla zaman geçirmenin önemini anlıyoruz ve onlardan öğrendiklerimizi gelecek nesillere aktarmak için depoluyoruz.

Dünyanın karşılaştığı bu sorunun en kısa zamanda ortadan kalkmasının temenni ediyoruz.

#iygadailesi
#evdeyseküretiyoruz
#evdeysekokuyoruz
#evdeysekpisiriyoruz
#evdeysekoynuyoruz
#evdeyseksohbetediyoruz #eydeysekkalitalizamangeciriyoruz
#evdekalTürkiye
#hayatevesigar
#evdehayatvat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir