Haftanın Konuk Şefi

BU HAFTAKİ KONUĞU PASTA ŞEFİMİZ
FATMA ŞEHRİBAN ÖZTÜRK

Mutfak sektörüne gönül vermiş pasta sanatkarı Şef Fatma hanım bu haftaki konuğumuz olarak sorduğumuz sorularımızı yanıtladı.

-ŞEF FATMA ŞEHRİBAN ÖZTÜRK KİMDİR?
-İstanbul doğumluyum Asıl mesleğinin Makina ressamlığıdır.10 yıl üretim şefi olarak görev yaptıktan sonra severek isteyerek yaptığı pastalarına daha yenilerini katmak için eğitim alarak şimdi Pastacı oldum.

-NEDEN ASIL MESLEĞİNİZİ BIRAKTINIZ?
-Makine ressamlığını hala sevmekteyim pastacılıkta bir nevi ressamlık işi gerektir,Pasta yapmak şeker hamurları ile figür çalışmak benim için terapi gibidir.Bu sebepten dolayı pastacılık mesleğine geçiş yaptım.


-KAÇ YILDIR BU SEKTÖRDESİNİZ?
-Aslında kendimi bildiğim andan itibaren pastacılıkla uğraşıyorum çünkü gerçek anlamda bu mesleği seviyorum.Aldığım profesyonel eğitimlerden sonra 3 yıldır profesyonel pastacıyım.

-PASTALARINIZI NASIL TASARLIYORSUNUZ?
-Pastalarımı daha çok talep üzerine hazırladığım biraz doğadan,biraz insandan,biraz sevgimizden derken ortaya güzel figürler çıkıyor.

-BİRAZ KATILDIĞINIZ YARIŞMALARDAN BAHSETSENİZ?
-Pastacılık alanında ulusul ve uluslararası yarışmalara katılım sağlayarak üstün başarı elde ettim.

-BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUNA ÜYEMİSİNİZ?
-Evet,İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsonlar Derneği Kadın Kolları Başkanlığı görevini yapmaktayım.

-SİZDEN SONRAKİ NESİLE ÖNERİ ÖNERİLERİNİZ NELERDİR?
Hangi alanda faaliyet gösterirse göstersinler önce aile onayını alarak,aile desteği ile başarıyı yakalamaları daha kolay olacaktır.Mesleklerini sevmeleri ve meslekleri için çalışmaları noktasında eğitimlerine ve eğitmenlerine çok önem vermeli saygılı olmaları gerekmektedir.

Bizlerin misafiri olduğu için ve sunumlarını bizlerle paylaştığı için teşekkür eder Mugafed Medya ekibi olarak hayatında başarılar dileriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir