İyagad Eğitim Serisi

Federasyonumuzun üye derneği İYAGAD İstanbul Yeditepe Aşçılar ve Garsonlar Derneği eğitim serine devem etti.

Federasyonumuzun üye derneği İyagad Eğitim protokolü kapsamında yapılan çalışmaları için Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşarak ”MESLEĞİN İÇİN BİR SÖZDE SEN SÖYLE” Eğitim çalışması gerçekleştirdi.

İyagad Derneğinin düzenlediği eğitim çalışması Covid tedbirlerine uyularak gerçekleşerek İyagad’lı şefler Osmanlı saray yemeklerinin yanı sıra Balık ve pasta yapımı ile öğrencilerle buluştu.Etkinliğin sponsorluğu Pendik Metro Gross Market ile Minatoğlu Gıdaya bağlı Misal Reklam Organizasyon gerçekleştirdi.

Etkinliğe federasyon başkanımız A.Salih Güney’de katılım sağlayarak Meslek lisesi öğrencileri ile buluşarak öğrencilerin sorularına cevap vererek etkinliği yakından takip etti.

Eğitim kapsamında İyagad Başkan Yardımcısı Şef Özer Bingöl Balık ve et pişirme teknikleri ve pişirimi sunumu öğrencilerle eğitimi ile buluştu.

İyagad Derneğinin misafiri olarak katılan pasta eğitimeni Ayşe Aydoğan Pasta katlandırma ve sıvama teknikleri bilgi ve sunum eğitim süresince öğrencilerin soruları ile sunum eğitimini tamamladı.

Eğitmen şeflik ve federasyonumuzunda danışmanlık yapan Eğitim şef Tenzile Telli Osmanlı Saray mutfağından öğrencilere Saray helvası yapımı sunumu ve Osamnlı kültürümüzündeki yemek kültürü ile öğrencilerimizle buluştu.

Etkinlik Hakkında İyagad Başkanı Mehtap Eren ”Bir birinden değerli şeflerimizlerimiz ve eğitmenlerimiz ile bir araya gelerek protokolümüz olan Velibaba Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimizle buluştuk.Eğitim serimize malesef Covid nedenleri ile kısıtlı sayıda yetkililerimizle bir araya gelerek eğitim çalışmamızı gerçekleştirdik.Kurumuz eğitimin her zaman yanında olduğunu yaptığımız çalışmalar ile gündemde sıcak tuttuk ama pandemi dolayısı ile bir çok projemizi gerçekleştiremesekte uzun zaman sonra öğrencilerimizle buluşmamının anı bizleri burak olsa sevindirdi.”Dedi.

Eğitim sonunda eğitimlere katılan şeflere okul müdüresi tarafından katılım için teşekkür belgesi taktim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir