MUGAFED 1 YAŞINDA

Mutfak Sanatları ve Gastoromi Federasyonu 1.yaşında

15 Nisan 2019 tarihinde resmi olarak kurulan Mutfak Sanatları Gastronomi Federasyonu 5 dernekle çıktığı mesleki oluşumda şuan bünyesinde 10 dernekle 1 yıl içerinde kendini ıspatlayıp mesleki alanda faaliyetler yaparak kısa zamanda meslektaşlarımızın övgüzü ile buluşmuştur.Hiç şekilde kar amacı olamayan maddi kazan sağlanmayan kurum ve kuruluşlarla resmi olarak faaliyet yürüten MUGAFED 1.Erbaa Bağ Yaprağı Festivali ile başladığı etkinliklerine bir çok faaliyet katarak 1 yıl içinde toplam ufaklı büyüklü,maddi manevi,festival,eğitimler,yemek yarışmaları olmak üzere tam 125 etkinlik yaparak içindeki derneklerle beraber projelerine gerçekleştirmiştir.
Mugafed Başkanı Salih Güney 1.kuruluş yılı ile ilgili olarak şunları dedi;

Kıymetli meslektaşlarım,değerli duayen ustalarım, geleceğimizin mimari sevgili gençler, kaderi ülkenin ve meslektaşlarımla kaderi ile özdeşleşen Mugafed çatısı altinda birlikte yol yürüdüğüm kıymetli dava arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla,hasretle ve muhabbetle selamlıyorum.

Kurucu başkanı olmaktan gurur duyduğum İYAGAD’tan ile hukuki bağımı 10 Mart 2019 tarihindeki olağanüstü genel kurul kongresinde son bulmustu.O gün tam 5 yıl sonra derneğimden ayrıyor olmamım hüznünü ve meslektaşlarımın tamamini ile birlikte kucaklayacak olmanın sevincini birlikte yaşayacamıstık.Mugafed’i birlikte kurduğumuz ve birlikte bu güne kadar yol aldığımız dava arkadaşlarımla gönül bağım ve mucadele arkadaşlığım asla bitmemiştir bitmeyecektir.Hatırlayınız 15 Nisan 2019 Tarihinde resmi olarak kurduğumuz Mugafed’e ilk yaptığımız iş hep birlikte meslektaşlarımıza koştuk.Küskünlüklerimizi , dargınlıklarımıza bir kenara bırakıp meslektaslarımız ile kucaklaşarak yeni bir umut,yeni bir mücadele,yeni bir çıkış yolu ile meslektaşlarımızın huzuruna çıkacağız demistik. Ve hamdolsun ki bunu basarak meslektaşlarımızın gönlüne girmeyi başardık. 1 yıl önce bugun çıktığımız bu yolda mesleğimizi ve meslektaşlarımıza olan sevgimiz ile göreve geldik ve durmadan meslek ve meslektaşlarımızın çalıştık.
Hedefimiz makam mevki olmadan sadece meslek aşkı ile bu davanın heyacanı hep diri tutacağız. Yüreklerimiz böyle meslek aşkı ile çarptıkça Mugafed’in davasını taşıdığı bu mukaddes meslek hep layık olduğu yerde olacaktır.Anlımız açık başımız dik geçmişimizden aldığımız ilhamla yüzümüzü geleceğe döndük. İnsallah mesleğimizi ve meslektaşlarımızı münhasır mediniyete ulaştıracak nice projeler,etkinlikler,paneller, söyleyişiler , eğitimlerle buluşacak .Sorumlulukları bilen dava için mucadele etmeye hazır, emeğin ve emekçinin yaninda olmaya hazır görevimizin başında olmaya devam edecegiz.Ilk gun ki aşk ile ilk gun ki heyacan ile kaldığımız yerden devam ederek farklı çalışmalarımızla genç meslektaşlarımızı geleceğe hazırlayarak, bayan meslektaşlarımızın sorun ve istekleri ile kaldığımız yerden devam edecegiz.

Son olarakda diyorum ki Allah’ım projelerimizle sarhoşu değil sorumluluğunu bilen meslek insanları ile dava ahlâkı ile hizmet eden meslektaşlarının hizmetkarlarıyla bizleri her kuruluş yılımızda taçlandır.
Hepimizi Allah’ıma emanet ediyorum
Saygılarımla
A.Salih GÜNEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir