Puşkin’in aşçıbaşısından Antalyalı tadım ustalarına lezzet şöleni

Chaine des Rotisseurs Antalya üyeleri Felicita Fine Dining Restaurant’ta bir araya geldi

Gastronomi sanatı ve sunumunun gelişmesini amaçlayan Paris merkezli Chaine des Rotisseurs Derneği’nin Antalyalı üyeleri, kısa süre önce hizmete giren Felicita Fine Dining Restoran’ta düzenlenen gala yemeğinde bir araya geldi.  Kusursuz bir ortamda gerçekleşen yemekte Moskova’nın en ünlü restoranı Puşkin’den transfer edilen mutfak şefi Ilia Lomakin tarafından hazırlanan yemekler ve gerçekleştirilen servis Antalyalı tadım ustalarından tam not aldı.

Canlı performans müzik eşliğinde verilen kokteyl sonrası Antalyalı tadım ustası gurmelere bir lezzet şöleni yaşatıldı. Rus aşçıbaşı Ilia Lomakin ve ekibi tarafından hazırlanan menüde birbirinden lezzetli yemekler

misafirlere sunuldu. Menüde yer alan Karamelize edilmiş Muz Dilimleri ve Kıtır Sarımsaklı Ekmek eşliğinde Tavuk Ciğer Pate, Jumbo Karides, Bebek Kalamar, Ahtapot, Deniz Tarağı ve Özel Safranlı Beyaz Şarap Sosu eşliğinde Deniz Mahsulleri, Portakal Marmelatlı Kaz Ciğeri ile Tavada Mühürlenmiş Ördek Göğsü, Demi Glace Sosu ve Ekşi Krema ile Domatesli Ekmek üzerine Dana Pöç, yavaş pişirme tekniği ile hazırlanmış Dana Kaburga ile Fesleğen Sorbet ve Lavanta Vadisi Tatlısı büyük beğeni topladı.

Chaine des Rotisseurs Antalya Yönetim Kurulu Başkanı M. Nihat Tümkaya ve Antalya Yönetim Kurulu Üyeleri, derneğin organizasyonları içerisinde yer alan yemeğin gerçekleşmesine destek veren Felicita Fine Dining Restaurant kurucuları Ekaterina ve Tufan Baytan ile Genel Müdür Ömür Akın, Yiyecek ve İçecek Müdürü Mehdi Toplu, Servis Müdürü İbrahim Kültüroğlu ile Servis Ekibine, Mutfak Şefi Ilia Lomakin ve Yardımcısı Mustafa Telli’ye teşekkür ettiler ve derneğin plaketlerini sundular.

Konulu bülten ve  görselleri ekte bilginize sunulmuştur. Değerlendirilmesi dileği ile saygılarımızı sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir