Tokat’ta dönere kadın eli değdi

Federasyonumuzun Kurucu üye derneklerinden olan TOGAD Tokat Gastronomi Aşçılar Derneği Üyesi Serpil Baş Federasyonumuzu ve  bayan meslektaşlarımızı gururlandırdı.

Serpil Baş

Haber sitelerinde çıkan mesleki başarısı ile bayan meslektaşlarımıza örnek olan Togad Dernek üyesi Serpil Baş’ı Nepal’de bulunan Federasyon Başkanımız A.Salih Güney Başasistanı Büşra Akar aracılığı ile başarısından dolayı tebrik ederek iş hayatının başarılar diledi.

Tokat’ın Erbaa ilçesinde Serpil Baş, garson olarak başladığı iş hayatına döner ustası olarak devam ediyor.
Erbaa ilçesi Hükümet Caddesinde 15 yıldır bir lokantada çalışan evli ve 3 çocuk annesi Serpil Baş (40), azmi ve titiz çalışmayla örnek oluyor. Garson olarak çalıştığı iş yerinde son bir yıldır döner ocağının başına geçen Baş, görenlerin dikkatini çekiyor. Genellikle erkek mesleği olarak bilinen döner ustalığına geçmenin kendisi için kolay olmadığını belirten Baş, “Bu işe 15 sene önce garson olarak başladım. Daha sonra ustamız olmadığından mutfağa da yardım etmeye başladım. Böyle böyle kendimi geliştirerek bu işi de öğrendim. Erkek egemenliğinin hüküm sürdüğü bu sektörde kadınların da başarabileceğine inanıyorum. Ömrüm yettiği kadar işime devam edeceğim” dedi.
Baş, kadınların başaramayacağı iş olmadığını ifade ederek, “Kadınlar her alanda her şeyi başarabilir. Erkeklerle başa baş gidebilir. Buna inanıyorum. Kadınların yapamayacağı hiçbir şey yok. Kadınların olduğu her yer yuvadır” diye konuştu.

TOGAD Tokat Gastronomi Aşçılar Derneği adına Konuşan başkan Yardımcısı Yılmaz Güney ”Mutfak emek işidir hırslı ve seri olmayı gerektirir bizler dernek olarak her zaman hayatın her evresinde bayan meslektaşlarımızın daima yanında olarak sen yapamazsın sen bu işi kaldıramazsın sözünü unutturup bayanların yeteneklerini ön plana çıkarma noktasında her zaman çalışmalarında bulunduk.Bunun en büyük örneğini Dernek üyemiz Serpil Baş ustamız yaparak tüm kadın meslektaşlarına örnek olmuştur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir